Poznámka k mříži na úřadě

27.08.2014 16:50

V prosincovém čísle JN Milan Mrkva, MS ODS, navrhuje místo kované mříže v 1.patře Městského úřadu v Jílovém instalovat ozdobné dveře. Potkal jsem před touto mříží v „neúřední“ den sestru zesnulého hudebního skladatele Zdeňka Lukáše, která chtěla dojednat uložení urny na hřbitově v Jílovém. Myslím, že ani dveře intarzované mahagonem by jí neporadily.

Zlepšení komunikace v podobných případech by pomohlo zřízení recepce na radnici. Zda ji spojit s podatelnou, nebo jiným referátem, musí posoudit povolanější. Kromě informací, umožňujících bezproblémové vyřízení záležitostí občanů na úřadě, by recepce mohla poskytovat i turistické informace návštěvníkům, například kde se ubytovat s miminem, vozíčkářem nebo pejskem, kudy na Třeštibok nebo do Libřice.

Když jsem si před léty zapomněl pozvánku, recepční na radnici ve Freistadtu mi pohotově zjistil, ve které hospodě Grünen pořádají dopravní konferenci. Jsme asi měsíc v Schengenském prostoru. Měli bychom se tam pomalu zabydlet i ve vzájemné komunikaci.

          Otakar Šmíd

—————

Zpět